Šunų priežiūra karantino sąlygomis

Šunų priežiūra karantino sąlygomis


Pasaulinė koronaviruso pandemija palietė visų mūsų gyvenimus – dažnai plaunamos rankos, saviizoliacija ir dar daug kitų apsaugos priemonių siekiant užkirsti viruso plitimą. Prievolė likti namuose daugeliui iš mūsų yra neišvengiama, tad kaip tokiomis sąlygomis užtikrinti deramą naminių gyvūnų priežiūrą?

Visų pirma, reikia suprasti, jog keturkojų draugų poreikiai niekur nedingo, viso labo pasikeitė metodai, kuriais jie įgyvendinami. Ši situacija sunkiausia didesnių ir energingesnių šunų savininkams, kuriems teks kitokiais būdais pasirūpinti savo draugužių energijos pertekliaus pašalinimu.

Kaip vedžioti šunį karantino metu?

Vedžiodami savo augintinį pirmiausiai pasirūpinkite savo paties saugumu – dėvėkite pirštines ir apsauginę kaukę, palaikykite saugų atstumą nuo kitų žmonių. Vedžiojant šunį stenkitės neleisti jam daug uostinėti, laižyti ar valgyti nuo žemės. Šią taisyklę turėkite omeny ne tik pandemijos akivaizdoje, tačiau ir įprastomis sąlygomis, kadangi ant žemės gausu įvairių virusų, bakterijų bei toksinų, kurie gali iššaukti ligas.

Taip pat rekomenduojama vietoj žolės ar miško šuns vedžiojimui rinktis plytelėmis grįstas ar asfaltuotas vietoves, mat ant jų daug lengviau pastebėti nešvarumus. Jei tik įmanoma, stenkitės vaikščioti paviršiais, kurie sulaukia tiesioginių saulės spindulių ar lietaus – paprastai jos būna švaresnės.

Kaip bendrauti su augintiniu dirbant iš namų?

Jei nutiko taip, jog karantino metu jums tenka dirbti iš namų, didelės problemos jūsų šuniui dėl to kilti neturėtų. Atvirkščiai, dauguma augintinių bus laimingi matydami jus namuose, todėl tiesiog susikoncentruokite į savo darbus – dauguma šunų tiesiog užsiims savo reikalais ar įsitaisys šalia jūsų. Jei turite itin energingą šunį, kuris vis reikalauja dėmesio ir trukdo susikaupti, galite uždaryti jį kitame kambaryje. Nebijokite, jokios žalos šuniui tai nesukels, jis jau įpratęs būti vienas su savimi, kai jūs esate darbe.

Norint užsiimti su šuniu ir neleisti jam nuobodžiauti, pasirūpinkite žaisliukais. Geriausiai tiks tokie, kurie verčia šunį judėti, pavyzdžiui kamuoliukai. Taip pat geras variantas skanėstai, kuriuos reikia užsitarnauti. Net ir paprasčiausi garsus leidžiantys žaisliukai gali tapti puikiu užsiėmimu daugeliui šunų.

Kaip karantino metu pasirūpinti šuns fizine ir psichologine sveikata?

Kalbant apie maistą, labai svarbu viską gerai termiškai apdoroti, ypač jei savo šuniui duodate konservuotą ar šviežią maistą. Kaip žinote, aukštoje temperatūroje miršta įvairios bakterijos, virusai ir kirminai. Pasistenkite, jog šuo suėstų maistą nedelsiant. Taip pat reikėtų dažniau nei įprastai išvalyti ir dezinfekuoti šuns maisto bei vandens indelius. Tiesa, tokių taisyklių turėtumėte laikytis ne tik tuomet, kai už lango siaučia pandemija.

Šiuo metu higiena turėtų būti prioritetas nr. 1. Neleiskite šunims laižyti jūsų veido, stenkitės nesidalinti maistu. Patartina plauti rankas po kiekvieno kontakto su savo augintiniu. Jei nutiko taip, jog šuo pridarė ant namuose, kuo greičiau išvalykite ir dezinfekuokite tą vietą.

Sumažėjusį fizinį aktyvumą ir ilgus pasivaikščiojimus lauke galima bent iš dalies kompensuoti žaidimais kambaryje ir artimu bendravimu. Stenkitės šuniui duoti įvairias komandas, priversti jį ieškoti daiktų ir juo jums atnešti. Tokios alternatyvos tikrai palengvins keletą izoliacijos mėnesių, tačiau niekada pilnai nepakeis įprastinių užsiėmimų atvirame pasaulyje. Būtent todėl šiuo metu labai svarbu likti namuose ir laikytis visų rekomendacijų – tik tokiomis bendromis pastangomis įveiksime šį nematomą priešą ir galėsime grįžti prie normalaus gyvenimo.

Palikite savo komentarą
Komentaras
Vardas
El. paštas