10 aiškių ženklų, jog metas aplankyti veterinarą

10 aiškių ženklų, jog metas aplankyti veterinarą

10 aiškių ženklų, jog metas aplankyti veterinarą

Daugumai gyvūnų savininkų neretai iškyla dilema, kokius augintinio rodomus simptomus reikėtų priimti rimtai ir skambinti veterinarui, o kurie yra visiškai natūralūs ir pavojingi. Iš tiesų, gyvūnai sugeba labai gerai slėpti simptomus ir apsimesti visiškai sveikais ir laimingais, todėl savininkams pravartu turėti bent minimalias žinias apie dažniausiai pasitaikančius simptomus ir jų reikšmę bei grėsmę.

Pateikiame 10 dažniausiai sutinkamų gyvūnų simptomų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Tai toli gražu nereiškia, jog pastebėjus vieną iš šių simptomų reikėtų panikuoti ir nedelsiant važiuoti pas veterinarą – visos pateiktos instrukcijos yra rekomendacinio pobūdžio. Jei iš tiesų nerimaujate, pirmiausia pasitarkite su profesionaliu veterinaru telefonu.

 1. Vėmimas ir viduriavimas. Abu šiuos negalavimus gali sukelti visa galybė faktorių, tad vien iš šių simptomų pasakyti ar nutiko kažkas rimto, ar ne, tiesiog neįmanoma. Jei tai trunka neilgai ir nepasikartoja, jaudintis tikriausiai nereikėtų. Jei tai tęsiasi ilgą laiką, patartina kreiptis į veterinarą. Verta pažymėti, jog viduriavimas yra kur kas pavojingesnis nei vėmimas.
 2. Gumbai, ištinimai, spuogai. Šiuo simptomus gali sukelti parazitai, vabzdžių įkandimai, susikaupę skysčiai ar tiesiog nubrozdinimai. Kita vertus, tai gali būti auglys. Taip pat kaip su vėmimu, jei simptomas nepasišalina ilgesnį laiką, pasikonsultuokite su profesionalu.
 3. Šlubavimas. Jei gyvūnas šlubuoja ar akivaizdžiai patiria skausmą primindamas letenėlę, žala padaryta sąnariui, raumeniui arba kaului. Dažnu atveju šlubavimas nepraeina, o tikslios priežasties nustatymui prireikia rentgeno tyrimo. Nors iš pirmo žvilgsnio toks simptomas atrodo nelabai ūmus, jo priežastis gali būti išties rimta – artritas, sutrupėję kaulai, blogo augimo pasekmė, kaulų auglys ir t.t.
 4. Kosulys. Dar vienas simptomas, galintis kilti dėl daugybės įvairių aplinkybių. Kosulio stebėjimui taip pat labai svarbus laikas – jei jis ilgai nepraeina, tai gali indikuoti astmą, įvairias plaučių ligas, širdies ligą ar trachėjoje užstrigusį svetimkūnį.
 5. Blogas burnos kvapas. Labai dažnas simptomas, dažnai praleidžiamas pro pirštus. Blogo burnos kvapo nereikėtų vertinti atsainiai, tai nėra natūrali būsena. Dažniausiai tai reiškia dantų apnašas arba kitus sutrikimus susijusius su dantimis. Kartais pakanka pakeisti pašarą ir viskas išsisprendžia, tačiau kartais tenka rauti dantis. Retais atvejais tai gali reikšti inkstų ligą ar net diabetą.
 6. Miego sutrikimai. Jei pastebėjote, jog jūsų augintinis miega ženkliai ilgiau/dažniau bei yra mažiau aktyvus nei įprastai, tai reiškia, jog jis jaučiasi blogai ir greičiausiai negaluoja. Iki tam tikro lygio šie simptomai yra visiškai normalūs, tačiau itin pasikeitus miego režimui derėtų pasikonsultuoti su veterinaru. Po šiuo simptomu gali slėptis pakilusi temperatūra arba įvairios lėtinės ligos.
 7. Niežuliai, išbėrimai. Pastebėjus augintinį pastoviai besikasantį tam tikrą vietą, reikėtų nedelsti – tik laiko klausimas kada bus pažeista oda ir atsiras infekcijos grėsmė. Dažniausiai niežulį sukelia vabzdžių įkandimai, kontaktai su alergenais, bakterinės infekcijos, tad sureagavus nedelsiant ir tinkamai, galima nesunkiai išvengti tolimesnių pasekmių.
 8. Akių/ausų problemos. Atsiradus problemoms su regėjimu arba klausa, derėtų susirūpinti ir skirti tinkamą dėmesį. Yra daugybė problemų, kurios gali komplikuotis ir baigti liūdnai, todėl ausis ir akis saugoti būtina. Negaluojančios akys dažnai būna paraudusios, vandeningos, patinusios. Taip pat gali pasireikšti skausmingas, nenatūralus mirksėjimas. Ausų problemas galima pastebėti iš dažnai kratomos galvos, sklindančio nemalonaus kvapo ar keistų išmatų.
 9. Šlapinimosi ir tuštinimosi problemos. Pastebėjus jog augintinas turi sunkumų tuštintis arba šlapintis, tai daro labai dažnai arba pasikeitė išmatų spalva ir kiekis, vertėtų apie tai pranešti veterinarui. Suskubti suteikti pagalbą derėtų tuo atveju, jei išmatose ar šlapime pastebėsite kraujo.
 10. Apetito sutrikimai. Jei augintinis badauja, tai greičiausiai byloje apie tai, jog jis serga ir tokiu būdu gydosi. Virškinimas reikalauja daug energijos resursų, tad organizmui sergant visos pajėgos mobilizuojamos kovai su liga. Jei apetito pasikeitimai nežymūs, dėl to jaudintis nevertėtų. Kita vertus, jei augintinis visiškai nustojo ėsti arba gerti, kreipkitės pagalbos nedelsiant.
  Daugiau informacijos www.Paw.LT
Palikite savo komentarą
Komentaras
Vardas
El. paštas